okoszentes.hupont. hu Erdélyi Judit honlapja

Az élőszervezet normális és az gészséges működéséhez , legalább 3,500 - 4000 Gajusz mágnes erősségre van szükség. A föld mágnes ereje egyre gyengül , az emberi szervezet egyensúlyának felbomlásában ennek is nagy szerepe van

Mindannyiunk joga , egészséges levegőt szívni , egészséges környezetben élni , egészséges étkeket fogysztva , egészségesnek maradni ,mind szellemileg, mind szervileg.
____________________________

Mindanyiunk felelősége, hogy a felnövekvő nemzedékben tudatosodjon , hogy a környezet szennyezést a természet megbosszulja ,mindannyiónkat megbetegít.


"A mai helyzet legnagyobb vesztesei, károsultjai a gyermekek, unokák, kikre a kényelmes, önző szülők pusztulást hagynak örökségül…" / Moser Miklós: Körforgások a természetben és a társadalomban / Azok, akik jólétükben tönkretették jóllétüket. Azok, akik miatt ma civilizációs betegségekkel küzdenek az emberek.


A Magyar Püspöki Kar 2001. nov. 18.-ai körlevelének bevezető gondolata: „Szent Erzsébet ünnepén hagyományosan emberi életünk aktuális problémáira fordítjuk figyelmünket.

Idén nemcsak az elesett emberek, hátrányos helyzetben lévő embertársaink, a betegek oldaláról tesszük fel a kérdést, hogy mit kell tennünk a helyzetük javítására, milyen segítséget tudunk most felajánlani nekik, hanem egy kissé messzebbre tekintünk előre. Próbáljuk feltenni a sokkal átfogóbb kérdést, hogy mit tehetünk mi, hívő emberek azért, hogy megelőzhessük ezeket a bajokat és egészségesebb életet éljenek honfitársaink.”


El kell jutnunk arra a tudatra, hogy ne akkor nyújtsuk a markunkat amikor a  környezeti ártalmak miatt valamilyen fogyatékkal, vagy betegséggel született gyermekek javára kell gyűjtsünk, hanem most tegyünk meg mindent a születendő s majd a felnövekvő gyermekek egészsége érdekében. Már most teremtsük meg a felnövekvő generáció számára az egészséges fejlődés feltételeit azzal , hogy ökológiailag gyorsan felbomló termékeket használunk fogantatástól a felnőtt korig, mert az egészség pénzzel nem pótolható. Fontos, hogy e cél elérése érdekében az emberek felelősségérzetét fokozzuk már akár kis iskolás kortól, a közvéleményt megnyerjük. Ezért fontosnak tartjuk, hogy mind a gyermekek, mind a felnőttek megtanulják:

- hogyan tudnak egészségesen élni,

- hogyan tudnak a környezetben kímélő módon élni,

- hogyan tudják az egészségükre ártalmas környezeti hatásokat csökkenteni, vagy teljesen kiküszöböltetni

- hogy a korlátlan környezet és lég szennyezés nem az emberiség jólétéhez, hanem a környezetünk teljes pusztulásához vezet.


„El kell érni, hogy a lakosság meghatározó többsége számára az egyik legfőbb emberi érték az egészség legyen, és az egészsége megőrzéséért kész is legyen tenni.”

Tenni, pedig csak akkor tud, ha ismeri az egészségét- és környezetét károsító hatásokat (levegő-, víz-, talajszennyezés, gépek, monitorok, mobiltelefonok), és tudja, hogy ezeket mivel csökkentheti, vagy szüntetheti meg. Ismeri az egészséges környezet kialakításához szükséges eszközöket.


Éppen ezért az első, és legfontosabb feladatunk, a tudatformálás, „ami nagyon nehéz feladat, mert tudjuk, hogy mélyen megrögzött szokások alakultak ki az emberekben. "(Dr. Lun Katalin)


A tudatformálásban elengedhetetlennek tartjuk olyan termékek bemutatását, melyek használatával kíméljük, védjük környezetünket és egészségünket, csökkentjük a jelenlegi környezeti ártalmak hatását.


Hiszen ha ezt nem tesszük, akkor hasonlít a program az olyan orvosképzésre, ahol a betegségeket megtanítják, de a kezelésükhöz szükséges gyógyszereket, eszközöket nem.


Tudomásul kell vennünk, hogy:

- A környezetvédelem nem magánügy

- A környezetvédelem közügy.

- A környezetvédelmet nem lehet csak jogi szabályzásokkal működtetni

- A környezetvédelem a FEJÜNKBEN, az OTTHONUNKBAN KEZDŐDIK.

- A környezetvédelem nem pénz, hanem INTELLIGENCIA és LELKIISMERET kérdése.


A mi felelősségünk, hogy eljuttatjuk-e a társadalmunkat egy olyan átmeneti állapotba, ami hasonlít a nyúlketrechez: "Ennivaló még lesz, de sétálni már nem lesz hol. Meghódítottuk a levegőt, de beszívni már nem tudjuk." /Jólléttan- A környezetbarát jó közérzet alapjai. Környezetvédelmi Minisztérium 1999 /


A kérdés: Mi felnőttek mit választunk? Elfogadjuk-e az elővigyázatosság elvét, miszerint "súlyos és visszafordíthatatlan károk kockázata esetén nem lehet megvárni, míg minden tudományos bizonyosság rendelkezésünkre áll az intézkedések megtételéhez. Az elővigyázatosság elve tehát kimondja, hogy a bizonyosság hiánya nem késleltetheti a cselekvést." /A CNRS-Nemzeti kutatóközpontok lapja, 1998 február /, vagy kifogásokat keresve hozzájárulunk ahhoz: "… hogy az egyetlen fajként végezzük, amely aprólékosan nyomon követte saját kipusztulását? "


Célunk, hogy: vissza térjünk a rég elfeledett,de újra felfedezésre váró sokkal egészségesebb , környezetünket (talajt , levegőt , az emberi szerevezetet nem terhelő) természetben is megtalálható, onnan kinyerhető természet azonos -barát termékek használatához.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 7
Tegnapi: 14
Heti: 27
Havi: 87
Össz.: 52 294

Látogatottság növelés
Oldal: Öko Szentes Erdélyi Judit Honlapja
okoszentes.hupont. hu Erdélyi Judit honlapja - © 2008 - 2024 - okoszentes.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével egyszerű a honlap készítés! Programozói tudás nélkül is: Honlap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »